Image default
Güroymak Yaşam

Güroymak’ta ramazan bayramı telaşı

Ramazan Bayramı nedeniyle sabahın erken saatlerinden itibaren çarşı pazara akın eden vatandaşlar, bir yandan bayram şekeri, diğer yandan çocuklar için kıyafet almaya başladı.

Bayram alışverişi için son güne kalmak istemeyen vatandaşlar nedeniyle çarşı merkezi, yoğun bir günlerden biri yaşanıyor. Bir yandan bayramlık kıyafet ve bayram şekeri alınırken, diğer yandan ise alıcı ve satıcı arasında sıkı pazarlıklar yapılıyor.

Renkli ve bir o kadar yoğunluğun yaşandığı çarşı pazarda hem esnafın hem de vatandaşların yüzü gülüyor. Esnaf geçen yıllara oranla satışlarda düşüş olduğunu ve bunun büyük iş yerlerinden kaynaklandığını belirtseler de yine de satışlardan memnun kalıyor.

Son günlerde bayram telaşı içinde olduklarını ifade eden esnaflardan 6 çocuk babası 49 yaşındaki Devriş Akdemir, akşama kadar tezgahtaki lahanaları satmaya çalışacaklarını anlattı. Yöremizin meşhur yemeği lahana dolması bu nedenle tezgahlarda bolca lahana görebilirsiniz. Diyarbakır’dan getirip burada 3 tanesini 10 TL’ye satıyoruz. İşlerin bu yıl diğer yıllara oranla düşük olmasından dert yakınan Akdemir, bayrama sayılı günler kaldığını ancak son günde daha yoğun ve bol kazançlı bir gün beklediklerini dile getirdi. Herkesin bayramını şimdiden kutluyorum diye konuştu.

Related posts

Hizan’da feci olay

guroymak

Bitlis’in İlçesi Güroymak’ı (Norşin) Tanıyalım

guroymak

Güroymak’ta “İmar Barışı” Tanıtımlı Toplantı

guroymak

Leave a Comment